
Dell Core I5 Laptops
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Processor | Core i5 |
| RAM | 8GB |
| Storage | 256GB SSD |
| Display | 15 inch |
| Operating System | Windows 10 |
| Weight | 2 kg |
| Dimensions | 360x240x20 mm |
| Usage | Office, education, business |
| Features | Lightweight, Easy Use, Desk-centric, Reliable, Efficient, Portable |
Product Overview
Key Features
Fostered by enormous industry expertise and understanding in
this realm, we are instrumental in presenting an excellent range of Dell Core
I5 Laptops. These laptops are widely used in colleges, institutes, offices,
hospitals and multi-national companies. Highly acknowledged in the market, these
are sourced from our dealers in compliance with the set industry standards. These
laptops are checked on various parameters to ensure a defect free range is
delivered. Perfect for everyday use, these Dell Core I5 Laptops are available
for clients in different standard specifications.
Features:
- Light weight
- Easy to use
Desk-centric design
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, RED PHOENIX VENTURES LLP has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Laptops/Notebooks from RED PHOENIX VENTURES LLP at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Navi Mumbai, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Name
Ms. Sailee Sanjay Pokharkar
Address
Shop No.14, Bhoomi Heights, Plot NO.5 & 6, Sector-8, Near Cafe Monza & Little World Mall, Kharghar, Navi Mumbai, Maharashtra, 410210, India
apple laptop in Navi Mumbai
Report incorrect details




































