
Dell Latitude Laptops By Red Phoenix Ventures Llp
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Processor | Intel Core i5 |
| RAM | 8GB |
| Storage | 256GB SSD |
| Display | 15.6 inch |
| Operating System | Windows 10 |
| Weight | 2kg |
| Usage | Office work, travel use, home use, education |
| Features | Portable, Efficient, Reliable, Affordable, High performance, Low maintenance |
Product Overview
Key Features
Serving our clients since inception, we trade and supply an
impeccable range of Dell Latitude Laptops. The offered laptops are easy to use,
precisely designed and relatively affordable. Available in various standard
specifications, these are extensively used for convenience of work at home or
to work while travelling. Besides, these are widely demanded in offices, multinational
companies, institutes and colleges. Under the guidance of our highly qualified
professionals, these Dell Latitude Laptops are checked on various parameters to
ensure a defect free range is delivered to the clients.
Features:
- Low maintenance
- Excellent performance
Light weight
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, RED PHOENIX VENTURES LLP has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Laptops/Notebooks from RED PHOENIX VENTURES LLP at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Navi Mumbai, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Name
Ms. Sailee Sanjay Pokharkar
Address
Shop No.14, Bhoomi Heights, Plot NO.5 & 6, Sector-8, Near Cafe Monza & Little World Mall, Kharghar, Navi Mumbai, Maharashtra, 410210, India
laptop batteries in Navi Mumbai
Report incorrect details




































