
Dehydrated Spinach Leaves - 100 Grams, Optimum Quality, Rich In Vitamins And Dietary Fiber, Grade A Dried Vegetables, Green Leaf Variety
Price: 157.50 INR / Pack
(150.00 INR + 5% GST)
Get Latest Price
MRP:
249.00 INR / Pack
Weight :
100.00 Gram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
100
In Stock
Product Specifications
| Color | Green |
| Product Type | Spinach |
| Cultivation Type | Common |
| Variety | Spinach |
| Vegetable Part | Leaf |
| Vegetable Type | Dried Vegetables |
| Grade | A |
| Drying Process | Food Dehydrators |
| Weight | 100.00 Grams (g) |
| Origin | India |
| Payment Terms | Paypal, Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Others |
| Supply Ability | 1000 Per Week |
| Delivery Time | 5 Days |
| Packaging Details | Carton Box. |
| Main Domestic Market | All India |
| Pkg Box Breadth | 16.00 cm |
| Price | 150.00 INR (Approx.) |
| GSTIN | 5% |
| Color | Green |
| Stock Quantity | 1000 |
| MRP | 249.00 INR |
| Product Unit | 100 Pack/Packs |
| Unit Type | Pack/Packs |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Shipping Type | free |
| Brand Name | Swassti |
| Pkg Box Height | 50.00 cm |
| Pkg Box Length | 26.00 cm |
| Moq | 100 |
| Weight | 100.00 Gram |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| Mop | 100 |
| Minimum Order Quantity | 100 |
| Minimum Ordered Packs | 100 |
Product Overview
Key Features
Brand : Swassti
Quality : Optimum
Packaging Size : 100 Grams
Application : Cooking
Used : Can be used in various culinary applications.
It Contains vitamins, minerals, and dietary fiber.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Jagyanti Industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Dried Vegetables in bulk from Jagyanti Industries at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2021
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
23AAFCJ1719B1Z6
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 23AAFCJ1719B1Z6
Indore, Madhya Pradesh
Manager
Mr S Joshi
Address
A 179, Silicon City, Behind Club House, Indore, Madhya Pradesh, 452012, India
Report incorrect details





















