
Dehydrated Potato Chips - Chopped Style, Seasoned Flavor | 1-year Shelf Life, Processed With Food Dehydrators
Price: 115.50 INR / Kilograms
(110.00 INR + 5% GST)
Get Latest Price
MRP:
500.00 INR / Kilogram, Kilogram, Kilogram, Kilogram
Weight :
1.00 Kilogram
1 Pack Contains :
23
Minimum Pack Size :
100
In Stock
-100+
Product Specifications
| Style | Seasoned, Other |
| Shelf Life | 1 Years |
| Processing Form | Chopped |
| Drying Process | Food Dehydrators |
| Payment Terms | Others, Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 5000 Per Week |
| Delivery Time | 7 Days |
| Sample Available | No |
| Packaging Details | 25 kgs bag. |
| Main Domestic Market | All India |
| Pkg Box Height | 4.00 in |
| GSTIN | 5% |
| Shipping Type | free |
| Currency | INR |
| Brand Name | Habito |
| Weight | 1.00 Kilogram |
| Stock Quantity | 500 |
| Price | 110.00 INR (Approx.) |
| MRP | 500.00 INR |
| Unit Type | Kilogram, Kilogram, Kilogram, Kilogram |
| Moq | 100 |
| Mop | 100 |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Length | 28.00 in |
| Product Unit | 100 Kilogram, Kilogram, Kilogram, Kilogram |
| Pkg Box Breadth | 20.00 in |
| Packsize | 23 |
| Returnable | No |
| Minimum Order Quantity | 100 |
| Minimum Ordered Packs | 100 |
Product Overview
Key Features
Dehydrated Potato Chips
Company Details
De Plantes Pvt. Ltd, Established in 2020 at Ambala in Haryana, is a leading Supplier,Trading Company of Dehydrated Vegetables in India. De Plantes Pvt. Ltd is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading Dehydrated Potato Chips, De Plantes Pvt. Ltd has made a reputed name for itself in the market with high-quality Dehydrated Black Plum Powder, Dehydrated Red Bell Pepper Powder, Dehydrated Red Onion Powder, etc.
Focusing on a customer-centric approach, De Plantes Pvt. Ltd has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Dehydrated Vegetables in bulk from De Plantes Pvt. Ltd at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, De Plantes Pvt. Ltd has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Dehydrated Vegetables in bulk from De Plantes Pvt. Ltd at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2020
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AAHCD9284B1ZM
Payment Mode
Cash in Advance (CID), Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAHCD9284B1ZM
Ambala, Haryana
Director
Mrs Deepali Bansal
Address
No 21, Rani Bagh, Ambala Cantt, Ambala, Haryana, 133001, India
Report incorrect details
































