
Ready To Eat Dehydrated Kiwi - High Quality Organic Slices, Rich In Vitamins, Minerals & Antioxidants
Price: 210.00 INR / Pack
(200.00 INR + 5% GST)
Get Latest Price
MRP:
249.00 INR / Pack
Weight :
100.00 Gram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
100
In Stock
Product Specifications
| Color | Brown & Green |
| Type | Kiwifruit |
| Cultivation Type | Organic |
| Style | Frozen |
| Variety | Kiwi |
| Grade | A |
| Taste | Sweet |
| Shelf Life | 11 Months |
| Drying Process | Food Dehydrators |
| Weight | 100.00 Grams (g) |
| Origin | India |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Others, Paypal |
| Supply Ability | 1000 Per Week |
| Delivery Time | 5 Days |
| Packaging Details | Carton box |
| Main Domestic Market | All India |
| Weight | 100.00 Gram |
| GSTIN | 5% |
| Price | 200.00 INR (Approx.) |
| Brand Name | Swassti |
| Packsize | 1 |
| Returnable | No |
| Mop | 100 |
| Moq | 100 |
| Product Unit | 100 Pack/Packs |
| Price Type | fixed |
| MRP | 249.00 INR |
| Unit Type | Pack/Packs |
| Pkg Box Breadth | 16.00 cm |
| Pkg Box Height | 50.00 cm |
| Color | Brown & Green |
| Shipping Type | free |
| Pkg Box Length | 26.00 cm |
| Stock Quantity | 1000 |
| Currency | INR |
| Minimum Ordered Packs | 100 |
| Minimum Order Quantity | 100 |
Product Overview
Key Features
Brand : Swassti
Quality : High
Benefits : vitamins, minerals, and antioxidants
Taste : Original
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Jagyanti Industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Frozen Fruits in bulk from Jagyanti Industries at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2021
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
23AAFCJ1719B1Z6
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 23AAFCJ1719B1Z6
Indore, Madhya Pradesh
Manager
Mr S Joshi
Address
A 179, Silicon City, Behind Club House, Indore, Madhya Pradesh, 452012, India
Report incorrect details






























