
Dehydrated Guava Slice By Jagyanti Industries
Price: 210.00 INR / Pack
(200.00 INR + 5% GST)
Get Latest Price
MRP:
249.00 INR / Pack
Weight :
100.00 Gram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
100
In Stock
Product Specifications
| Color | Yellow & Green |
| Type | Guava |
| Cultivation Type | Common |
| Variety | Guava |
| Part | Whole |
| Shape | Pieces |
| Shelf Life | 11 Months |
| Weight (kg) | 100.00 Gram (g) |
| Origin | India |
| Payment Terms | Paypal, Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Cash in Advance (CID), Others |
| Supply Ability | 1000 Per Week |
| Delivery Time | 5 Days |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
| Price | 200.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Moq | 100 |
| Pkg Box Height | 50.00 cm |
| Stock Quantity | 1000 |
| Brand Name | Swassti |
| Product Unit | 100 Pack/Packs |
| Unit Type | Pack/Packs |
| Pkg Box Breadth | 16.00 cm |
| Returnable | No |
| Color | Yellow & Green |
| Weight | 100.00 Gram |
| Price Type | fixed |
| GSTIN | 5% |
| Pkg Box Length | 26.00 cm |
| Mop | 100 |
| Shipping Type | free |
| MRP | 249.00 INR |
| Minimum Order Quantity | 100 |
| Minimum Ordered Packs | 100 |
Product Overview
Key Features
Brand : Swassti
Quality : High
Taste : Original
Rich in vitamins, minerals, and dietary fiber,
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Jagyanti Industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Fresh Fruits in bulk from Jagyanti Industries at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2021
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
23AAFCJ1719B1Z6
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 23AAFCJ1719B1Z6
Indore, Madhya Pradesh
Manager
Mr S Joshi
Address
A 179, Silicon City, Behind Club House, Indore, Madhya Pradesh, 452012, India
guava in Indore
Report incorrect details






















