
Dehumidifier
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Model | CFZ-8.8S |
| Capacity | 8.8 kg/h |
| Area Coverage | 200-300m2 |
| Voltage | 380V/50HZ |
| Power | 4.12KW |
| Dimensions | 770x470x1630mm |
| Weight | 150 kg |
| Usage | Industrial humidity control, large spaces. |
| Compressor | Rotary |
| Fan | Centrifugal |
| Features | High efficiency, Low noise, Easy move, Precise control, Power saving, Durable design, Time saving, Large display |
Company Details
HANGZHOU GAOZHEN ELECTRICAL EQUIPMENT CO. LTD., Established in 2002 at Hangzhou in Zhejiang, is a leading Exporter,Manufacturer,Supplier of Dehumidifier in China. HANGZHOU GAOZHEN ELECTRICAL EQUIPMENT CO. LTD. is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading Dehumidifier, HANGZHOU GAOZHEN ELECTRICAL EQUIPMENT CO. LTD. has made a reputed name for itself in the market with high-quality Aerial Dehumidifiers, Commercial Dehumidifier , Commercial Dehumidifiers, etc.
Focusing on a customer-centric approach, HANGZHOU GAOZHEN ELECTRICAL EQUIPMENT CO. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Dehumidifier in bulk from HANGZHOU GAOZHEN ELECTRICAL EQUIPMENT CO. LTD. at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, HANGZHOU GAOZHEN ELECTRICAL EQUIPMENT CO. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Dehumidifier in bulk from HANGZHOU GAOZHEN ELECTRICAL EQUIPMENT CO. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
2002
Working Days
Monday To Sunday
Certification
ISO 9001
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hangzhou, Zhejiang
Name
Ms. Cheery Zhou
Address
393 #, Xiasha Street, Jianggan Area, Hangzhou, Zhejiang, 310018, China
industrial dehumidifiers in Hangzhou
Report incorrect details

























