
Deflazacort Tablets - 6 Mg White Blister Pack | 10 Tablets, Premium Quality Deflazacort Ingredients
Price: 173.60 INR / Piece
(155.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
MRP:
1550.00 INR / Piece
Weight :
250.00 Gram
1 Pack Contains :
10
Minimum Pack Size :
100
In Stock
Product Specifications
| Dosage | 6mg |
| Tablet Count | 10 |
| Packaging | Blister pack |
| Shape | Round |
| Color | White |
| Active Ingredient | Deflazacort |
| Features | Anti-inflammatory, Immunosuppressant, Reduces swelling, Effective dosage, Convenient tablets |
| Price | 155.00 INR (Approx.) |
| Packsize | 10 |
| Mop | 100 |
| Price Type | fixed |
| GSTIN | 12% |
| Stock Quantity | 1000 |
| Shipping Type | free |
| Pkg Box Height | 64.00 cm |
| Pkg Box Length | 116.00 cm |
| Moq | 100 |
| MRP | 1550.00 INR |
| Currency | INR |
| Brand Name | Deflazacort Tablets |
| Weight | 250.00 Gram |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Product Unit | 100 Piece/Pieces |
| Pkg Box Breadth | 47.00 cm |
| Returnable | No |
| Minimum Ordered Packs | 100 |
| Minimum Order Quantity | 100 |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, HEALTHKEY LIFE SCIENCE PRIVATE LIMITED has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get PCD Pharma from HEALTHKEY LIFE SCIENCE PRIVATE LIMITED at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
60
Establishment
2018
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
06AAECH7597L1ZW
Payment Mode
Cash on Delivery (COD)
Certification
ISO 9001:2001
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAECH7597L1ZW
Jagadhri, Haryana
Accepts only Domestic inquiries
DIRECTOR
Mr Sanjay Kumar Sharma
Address
Sco. 75, Sector 17, Huda, Near Jindal Hospital, Jagadhri, Haryana, 135003, India
deflazacort tablets in Jagadhri
Report incorrect details

































