
Cpvc End Caps - Standard Sizes Compatible With Various Pipe Fittings | Affordable And Reliable Solution
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | CPVC |
| Color | Off-white |
| Size Range | 15-50mm |
| Pressure Rating | 10 bar |
| Temperature Range | 0-93°C |
| Standards | IS |
| Usage | CPVC pipe sealing and termination |
| Features | Durable Seal, Easy Install, CPVC Pipes, Cost Effective, Reliable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Jindal & Company has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy PVC Pipe Fittings in bulk from Jindal & Company at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
GST NO
02AFSPJ3207M1ZE
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 02AFSPJ3207M1ZE
Baddi, Himachal Pradesh
Proprietor
Mr. Neeraj Jindal
Address
Near Baroda Bank, Sai Road, dist.- solan, Baddi, Himachal Pradesh, 173205, India
Report incorrect details








































