
Cpap Machine
Price: 25000.00 INR / Piece
(25000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Auto CPAP |
| Pressure | 4-20 cmH2O |
| Used For | Sleep apnea therapy |
| Voltage | 110-240V |
| Power | 80W |
| Display | Digital screen |
| Advantage | Automatic pressure adjustment |
| Electric Current Type | AC |
| Purpose | Breathing assistance |
| Application | Hospital |
| Humidity | Heated humidifier |
| Dimension (L*W*H) | Approx. 291511 cm |
| Condition | New |
| Safety Level | Certified medical |
| Material | ABS plastic |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 50 Per Month |
| Delivery Time | 2-5 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Packsize | 1 |
| Price | 25000.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Brand Name | Transmission Surgical |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 5 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Mop | 1 |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer
Employee Count
5
Establishment
2023
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
19BDCPD4985M1Z1
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19BDCPD4985M1Z1
Kolkata, West Bengal
Propritor
Mr Probhat Dhali
Members since
1 Years
Address
Ground Floor, Rupayan Nagar Kali Bari, C/O. Rahul Shukla, 59 , Barasat Road, BDO , BARRACKPORE II, Natagarh, Panihati, North Twenty Four Parganas, Kolkata, West Bengal, 700113, India
Report incorrect details

























