
Cp3 Mini Humidifier
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Air Humidifier |
| Primary Color | White |
| Dimensions | 1000x300mm |
| Material | Plastic/Steel |
| Power Supply | 230V |
| Water Capacity | 5L |
| Usage | Room air humidification |
| Weight | 15kg |
| Safety Standards | CE |
| Features | Easy installation, Simple service, Modern design, Adaptable unit, Reliable performance |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, CONDAIR LTD has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Humidifier in bulk from CONDAIR LTD at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
120
Establishment
1937
Certification
ISO 9001 : 2000
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Lachen, Schwyz
Head of Sales
Mr. Peter Walter Rusch
Address
Talstrasse 35-37, Lachen, Schwyz, 8808, Switzerland
air humidifier in Lachen
Report incorrect details






































