
Ceiling Loudspeakers - Best Quality Materials, Clear Sound Performance , Available In Black And White Colors
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Metal, Plastic |
| Diameter | 8 inches |
| Power | 10W |
| Impedance | 8 ohms |
| Frequency | 100Hz-20kHz |
| Sensitivity | 88dB |
| Color | White |
| Features | Clear audio, Durable build, Easy install, Affordable price, Wide usage |
Product Overview
Key Features
Renowned to be the leaders in the industry, we are the best importers, suppliers, traders, and distributors for Ceiling Loudspeakers from Mumbai, India. All our leading products have gained immense appreciation in the industry due to its superior quality and awesome performance. These ceiling loudspeakers have wide usage in schools, colleges and auditoriums for better listening. Furthermore, these products are being offered at customer affordable prices.
Features:
- Clear sound
- Best quality materials used
- Available in black and white color
- Intricate finish
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MIYAKAWA DRIVES AND CONTROLS PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Speakers & Speaker Parts in bulk from MIYAKAWA DRIVES AND CONTROLS PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Importer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
25
Establishment
1999
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Navi Mumbai, Maharashtra
BDM- West
Mr. Sanjay Chitroda
Address
506 Hermes Atrium, Sector-11, CBD Belapur, Navi Mumbai, Maharashtra, 400614, India
loudspeakers in Navi Mumbai
Report incorrect details































