
Ceiling Fan Winding Machine
Price: 12000.00 INR
(12000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Steel, Plastic |
| Dimensions | 50x40x30 cm |
| Power | 220V |
| Weight | 50kg |
| Speed | Variable |
| Capacity | 100 coils/hr |
| Warranty | 1year |
| Features | Longer life, Easy use, Flawless finish, High efficiency, Durable design, Precise winding, Cost effective |
| Product Type | Ceiling Fan Winding Machine |
| Computerized | Yes |
| Automatic | Yes |
| Power Source | Electric |
| Feature | Low Energy Consumption |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 50 Per Day |
| Delivery Time | 7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Price Type | fixed |
| Stock Quantity | 5 |
| Currency | INR |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Brand Name | MANJEET MECHANICAL WORKS |
| Packsize | 1 |
| Returnable | No |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Moq | 1 |
| Price | 12000.00 INR (Approx.) |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
- Longer functional life
- Easy to use
- Flawless finish
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Manjeet Mechanical Works has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Coil Winding Machines in bulk from Manjeet Mechanical Works at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
1985
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Simranjeet Singh
Address
Shop No. 3, Priyanka Tower, Basai Darapur, New Delhi, Delhi, 110015, India
Report incorrect details

























