
Ceiling Fan Pipes
Price: 52000.00 INR / Ton
(52000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Application | Other, Ceiling Fan Mounting |
| Connection | Other, Threaded/Plain |
| Tolerance | A+-0.5 mm |
| Product Type | Other, Ceiling Fan Pipe |
| End Protector | Other, Plastic Cap on Both Ends |
| Surface Finish | Other, Glossy / Powder Coated |
| Material | Other, Mild Steel (MS) |
| Section Shape | Round |
| Standard | Other, IS: 9295 |
| Technique | Other, Cold Rolled (CR) |
| Surface Treatment | Other, Painted / Galvanized |
| Alloy or Not | Non-Alloy |
| Outer Diameter | 19 mm |
| Thickness | 1 mm |
| Size | Customizable (Standard: 305/600/900 mm) |
| Length | 12 Inch / 24 Inch / 36 Inch or Custom |
| Supply Ability | 1000 Per Week |
| Delivery Time | 7 Days |
| Brand Name | Accurate |
| Price | 52000.00 INR (Approx.) |
| Mop | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Stock Quantity | 5 |
| Moq | 1 |
| Returnable | No |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
25
Establishment
2014
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
06AEIPG5013R1ZB
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AEIPG5013R1ZB
Bahadurgarh, Haryana
Proprietor
Mr. Rachit Gupta
Members since
9 Years
Address
38 Km Stone, Delhi Rohtak Road, Sector-16, HSIIDC Industrial Area, Bahadurgarh, Haryana, 124507, India
Steel Pipes & Tubes in Bahadurgarh
Report incorrect details























