
Cctv Smps
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Voltage | 12V |
| Output Current | 2A |
| Efficiency | 85% |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| Dimensions | 100x50x30mm |
| Weight | 0.5kg |
| Material | Plastic |
| Protection Class | IP20 |
| Usage | CCTV camera power supply, designed for Indian power conditions |
| Warranty | 1 Year |
| Standards | IS 13252 |
| Features | Robust design, Short-circuit protection, Seamless finish, Shock proof, Reliable power |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
2010
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Meerut, Uttar Pradesh
Business Manager
Mr. Pranav Mohta
Address
Head Office : Plot no. 3-4, Phase -1, Mohkampur Industrial Area, Meerut, Uttar Pradesh, 250002, India
cctv smps in Meerut
Report incorrect details



















