
Cctv Smps - Quality Components, Robust Design | Short-circuit Protection, Shock Proof, Seamless Finish
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Output Voltage | 12V |
| Output Current | 2A |
| Efficiency | 85% |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| Dimensions | 100x70x40 mm |
| Input Voltage | 220V |
| Usage | CCTV camera power supply for Indian power conditions |
| Protection | Short-circuit |
| Material | Metal casing |
| Features | Robust design, Short-circuit protection, Seamless finish, Shock proof, Reliable power |
Product Overview
Key Features
Our firm establishment in this field has enabled us to offer Cctv Smps. Especially designed in accordance with Indian power condition, these smps are engineered using quality components and raw materials, sourced from legitimate vendors of the market. Post-production, offered Cctv Smps are thoroughly examined by a team of quality experts to exclude the possibility of any defect. With the support of our vast distribution network, we deliver these smps in a secure manner at our patrons' destination.
Features:
- Robust design
- Short-circuit protection
- Seamless finish
- Shock proof
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, CLD ELECTRONICS & TELECOM has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from CLD ELECTRONICS & TELECOM at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
2010
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Meerut, Uttar Pradesh
Business Manager
Mr. Pranav Mohta
Address
Head Office : Plot no. 3-4, Phase -1, Mohkampur Industrial Area, Meerut, Uttar Pradesh, 250002, India
cctv smps in Meerut
Report incorrect details



















