
Cctv Security Cameras
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Nextview
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | CMOS |
| Resolution | 1080p |
| Lens | 2.8mm |
| IR LEDs | 30m |
| Housing | Metal |
| Dimensions | 10x10x5cm |
| Usage | Surveillance, security monitoring for businesses and homes |
| Features | High Resolution, Night Vision, Wide Angle, Weatherproof, Remote Access |
Company Details
Established in 2004, Next Tech Group is an ISO 9001:2008 certified company which has grown immensely in the domain of assembling, manufacturing and import of electronic security systems and equipment. We have been serving with high performance and highly functional surveillance systems that are engineered to perfection to suit the specific security requirements of d
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2005
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
Director
Mr. Nishith Mirani
Address
Office No.303, Shakti Square, Opp. Management Enclave, Near Vastrapur Lake, Ahmedabad, Gujarat, 380015, India
cctv security camera in Ahmedabad
Report incorrect details

































