
Cctv Security Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| IR LEDs | 10-30 |
| Power Supply | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Dimensions | 10x7x5 cm |
| Weight | 0.5kg |
| IP Rating | 66 |
| Usage | Security Surveillance purposes, for indoor and outdoor monitoring. |
| Features | Wide Angle, Easy Install, Affordable, High Quality, Durable, Reliable, Clear Video, Remote View |
Company Details
Business Type
Service Provider
Employee Count
10
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33BOWPK6027E1ZT
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33BOWPK6027E1ZT
Chennai, Tamil Nadu
Accepts only Domestic inquiries
Manager
Mr Sivaraman V
Address
1, Balavinayagar Kovil Street, Tambaram, Sanatorium, Chennai, Tamil Nadu, 600047, India
cctv security camera in Chennai
Report incorrect details































