
Cctv Security Camera - High-quality Raw Material, Advanced Surveillance Technology | Reliable Security Monitoring, Skilled Professional Supervision
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 3.6mm |
| IR LEDs | 20m |
| Housing Material | Metal |
| Power Supply | 12V DC |
| Usage | Security surveillance for buildings and properties |
| Operating Temperature | -20°C to 50°C |
| IP Rating | IP66 |
| Features | High Resolution, Night Vision, Weatherproof, Remote Viewing, Easy Installation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Multi Infotech has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Multi Infotech at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
proprietor
Mr. Yogesh Mehta
Address
Shop No.1A, Kamla Niwas Proctor Road, Grant Road East, Mumbai, Maharashtra, 400007, India
cctv video camera in Mumbai
Report incorrect details







































