
Cctv Security Bullet Cameras
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Camera Resolution | 2 MP |
| Camera Type | Wired |
| Camera Range | 15-20 m |
| Camera Technology | Digital |
| Vision Type | Day & Night |
| Material | Metal Alloy |
| Usage | Security surveillance in various locations |
| Power Supply | 12V DC |
| Connectivity | Coaxial Cable |
| Weight | 1kg |
| Dimensions | 150 x 100mm |
| Features | High Resolution, Night Vision, Wired Camera, Easy Installation, Durable Design, Remote Monitoring, Clear Footage, Cost Effective |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Specifications:
Camera Range15 to 20 m
Camera TechnologyDigital Camera
Camera Resolution (MP)2 MP
Camera TypeWired Camera
Camera FeatureLED Array
Vision typeDay & Night
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Volcatech Expert Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Volcatech Expert Solutions at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Navi Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr Raunak Singh
Address
Office No 24, Mansarovar Co Operative Housing Society, Sun Flower Road, Sector 17, Vashi, Navi Mumbai, Maharashtra, 400703, India
cctv bullet camera in Navi Mumbai
Report incorrect details


































