
Cctv Outdoor Camera - Premium Quality, 24/7 Night Vision Capability, Wide-angle Surveillance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 1080p |
| Lens | 2.8mm |
| IR LEDs | 36 |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Surveillance of exterior areas, such as parking lots, buildings, or perimeters. |
| Weight | 1 kg |
| Dimensions | 100x100x150 mm |
| IP Rating | IP66 |
| Features | Outdoor Security, Night Vision, Wide Angle, Weatherproof, High Resolution, Easy Installation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
30
Establishment
1908
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
19AAFFA2667J1Z8
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19AAFFA2667J1Z8
Kolkata, West Bengal
Managing Partner
Mr Ahmed Sualeh
Address
B No. 6, B.B.D., BAG EAST, Dalhousie Square (East), Kolkata, West Bengal, 700001, India
outdoor camera in Kolkata
Report incorrect details








































