
Cctv Network Camera
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Vijay Eleks Corporation
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Network Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 2.8mm |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Mall, office, complex surveillance |
| Weight | 0.5kg |
| Dimensions | 10x8x6 cm |
| Network Protocol | ONVIF |
| Features | Clear video, Easy install, Long lifespan, Reliable surveillance, Affordable price |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, VIJAY ELEKS CORPORATION has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from VIJAY ELEKS CORPORATION at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
20
Establishment
1997
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kolkata, West Bengal
Proprietor
Mr. Prashant Gupta
Address
3A, Mango Lane, 1st Floor, South Block, Kolkata, West Bengal, 700001, India
cctv network camera in Kolkata
Report incorrect details
































