
Cctv Lens - High-resolution Optical Glass, Superior Quality & Reliable Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Focal Length | 2.8mm-12mm |
| Mount Type | CS Mount |
| Aperture | F1.6 |
| Material | Aluminum |
| Dimensions | 60x60x40mm |
| Weight | 200g |
| Usage | CCTV surveillance systems, security cameras, and monitoring applications. |
| Features | High Resolution, Clear Images, Easy Install, Durable Design, Reliable Performance |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Shubham Electric & Trading Company has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Shubham Electric & Trading Company at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Employee Count
3
Establishment
1997
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
PROPRIETOR
Mr. Harish Chandra Sansi
Address
No. 1786, 3rd FLOOR, BHAGIRATH PALACE, Delhi, Delhi, 110006, India
cctv camera lens in Delhi
Report incorrect details









































