
Cctv Lens - Premium Quality Materials, Advanced Technology | High Reliability, Easy Maintenance, Includes Power Supply, Connectors, And Cables
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Lens Material | High-grade glass |
| Housing Material | Metal alloy |
| Focal Length Range | 2.8-12mm |
| Aperture | F1.4-F1.6 |
| Mount Type | CS-mount |
| Dimensions | Variable |
| Usage | CCTV surveillance systems,security monitoring |
| Weight | 100-500g |
| Operating Temperature | -20°C to 70°C |
| Compliance | CE, RoHS |
| Features | Sharp images, Easy install, High quality, Durable design, Clear vision, Reliable performance |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Glotech Exim Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Glotech Exim Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
1996
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AAACT8395C1Z9
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAACT8395C1Z9
Faridabad, Haryana
Director
Mr. Suresh
Address
No-567, Sector-21/C, Faridabad, Haryana, 121002, India
camera lens mount in Faridabad
Report incorrect details






















