
Cctv Ir Waterproof Camera - 1/3" Sony Super Had Ii Ccd, 420-650 Tvl Resolution, 4-9mm Adjustable Lens, Auto White Balance, 50m Infrared Distance, Gray Finish
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | SONY HAD CCD |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Resolution | 540TVL |
| Lens | 4-9mm |
| Minimum Illumination | 0 Lux |
| IR Distance | 50m |
| Power | DC12V |
| Weight | 1000g |
| Dimensions | 160x85mm |
| Usage | Security surveillance, outdoor monitoring |
| Color | Gray |
| Features | IR vision, Waterproof, High resolution, Long range, Easy install |
Product Overview
Key Features
Model : CW-540SW-A/CW-480SW-A/CW-420SW-A
Image Sensor : 1/3a SONY Super HAD IICCD
Signal System : PAL/NTSC
Horizontal Resolution : 420/480/540/650tvl Optional
Lens : 4-9mm lens adjustable externally
Minimum Illumination : 0Lux
Shutter Speed : 1/50(1/60)a a 1/100, 000(s )
White Balance : Auto Tracking White Balance
S/N Ratio : More than 48dB (AGCOFF )
Video Output 1.0Vp-p, 75IC
Power Requirement DC12V/1000mA
Power Consumption 6W
Infrard Distance 72xI 5 IR LED come to 50M IR distance
Color Gray
Operation temp -10-45 centigrade
Dimensions (mm) Weight (g) 85H*160L (mm) 1000g
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Camwin Technology Company Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Camwin Technology Company Limited at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer
Establishment
2003
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Shenzhen, Guangdong
Name
Mr. Andy Xiao
Address
5/F, F 8#, East Zone, Shangxue Technology Industrial Park, Jihua Road, Bantian, Shenzhen, Guangdong, 518000, China
waterproof camera in Shenzhen
Report incorrect details



































