
Cctv Ip Dome Camera - Premium-grade Design, High Performance, Reliable And Precisely Designed For Versatile Industrial Use
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | IP Dome Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Lens | 2.8mm |
| IR LEDs | 30m |
| Housing Material | Plastic |
| Power Supply | 12V |
| Usage | Surveillance, Security monitoring of premises, Access control, and remote monitoring. |
| IP Rating | IP66 |
| Video Compression | H.264 |
| Operating Temperature | -10°C to +50°C |
| Features | High performance, Precisely designed, Reliable security, Wide coverage, Easy installation |
Product Overview
Key Features
Features:
Reliable
Precisely designed
High performance
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Mac It Solution has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Mac It Solution at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AAPFM6047E1Z2
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAPFM6047E1Z2
Mumbai, Maharashtra
PARTNER
Mr. Amit Jain
Address
No.1, Gomanthan Building, Plot No.358 Dr.D.B. Marg, Laminghton Road, Opp.Tara Temple, Mumbai, Maharashtra, 400007, India
ip dome camera in Mumbai
Report incorrect details









































