
Cctv Dome Camera (Cp Plus) By Mp Security System
Price: 1416.00 INR
(1200.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
3200.00 INR / Number
Weight :
100.00 Gram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
4
In Stock
Product Specifications
| Color | White |
| Usage | Surveillance |
| Product Type | CCTV Dome Camera |
| Camera Type | Video Camera |
| Camera Style | Dome Camera |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Week |
| Delivery Time | 10-15 Days |
| Packaging Details | Box. |
| Main Domestic Market | All India |
| Unit Type | Number |
| Shipping Rate | 99.00 |
| Price | 1200.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Height | 4.00 cm |
| Mop | 4 |
| Product Unit | 4 Number |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 100 |
| MRP | 3200.00 INR |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Weight | 100.00 Gram |
| Pkg Box Breadth | 4.00 cm |
| Pkg Box Length | 5.00 cm |
| Color | White |
| Brand Name | CP PLUS |
| GSTIN | 18% |
| Shipping Type | flat_rate |
| Packsize | 1 |
| Moq | 4 |
| Minimum Ordered Packs | 4 |
| Minimum Order Quantity | 4 |
Product Overview
Key Features
Max 25/2.4MP
DWDR, Day/Night (ICR), 2D-DNR, AWB, AGC, BLC, HLC
3.6mm fixed lens (6mm optional)
IR Range of 20 Mtrs, IP67
OSD Menu, control over coaxial cable, 2D-DNR
HD, SD, and Two Analog format Output switchable
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MP Security System has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from MP Security System at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2007
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bhopal, Madhya Pradesh
Proprietor
Mr. Devendra Singh Kushwha
Address
House No-2015, Shivaji Nagar, Huzur, Near Pragati Petrol Pump, Bhopal, Madhya Pradesh, 462016, India
cctv dome camera in Bhopal
Report incorrect details





























