
Cctv Dome Camera Cp Plus - 93.4mm X 80mm, 1.3mp Cmos, 3.6mm Lens, Ip67, Poe, Night Vision, 30m Ir Range
Price: 900.00 INR
(900.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
70
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | 1/3" CMOS |
| Resolution | 1.3MP |
| Lens | 3.6mm |
| IR Range | 30 meters |
| Power | DC12V, PoE |
| Weatherproof | IP67 |
| Usage | Security surveillance, indoor/outdoor monitoring |
| Dimension | 93.4mm x 80mm |
| Weight | 0.3kg |
| Features | High resolution, Wide range, IP67 rated, Night vision, PoE support, Easy setup, Remote access |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA), Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID) |
| Delivery Time | Within 07-15 Days |
| Sample Policy | Within a certain price range free samples are available |
| Main Domestic Market | Rajasthan |
| Price | 900.00 INR (Approx.) |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Moq | 70 |
| Mop | 70 |
| Product Unit | 70 Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 350 |
| Brand Name | TITAN DATA PRODUCT |
| Minimum Order Quantity | 70 |
| Minimum Ordered Packs | 70 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Product Details:
Brand : CP Plus
Camera Technology : Digital Camera
Vision type : Day & Night
Specifications:
* Image Sensor: 1/3" progressive scan CMOS
* Minimum Illumination: 0. 01Lux/F2.0(Color), 0Lux/F2.0(IR on)
* Shutter Speed: Auto/Manual, 1/3(4)~1/10000s
* White Balance: Auto/Manual
* Lens: 3.6mm(2.8mm, 6mm optional)
* S/N Ratio: More than 50dB
* Video Streaming: Main Stream: 1.3M/720P(1 ~ 25/30fps), Extra Stream: D1/CIF(1 ~ 25/30fps), Third Stream: 720P(1~13/4fps)
* Resolution: 1.3M(1280x960)/720P(1280A 720)/ D1(704A 576/704A 480) /CIF(352A 288/352A 240)
* Privacy Mask: Up to 4 areas
* ICR: Auto(ICR)/Color/B/W
* Protocol: IPv4/IPv6, HTTP, HTTPS, SSL, TCP/IP, UDP, UPnP, ICMP, IGMP, SNMP,RTSP, RTP, SMTP, NTP, DHCP, DNS, PPPOE, DDNS, FTP, IP Filter, QoS,Bonjour, ONVIF, PSIA, CGI
* Ethernet: RJ-45 (10/100Base-T)
* User Account: 20 Users
* Smart Phone: iPhone, iPad, Android, Windows Phone
* IR: IR Range of 30 Mtr.
* Operating Temperature: -40A C~+60A C, Less than 95% RH
* Power Source: DC12V, PoE (802.3af)
* Power Consumption: Max 5W
* Weatherproof Standard: IP67
* Dimension: I 93.4mm A 80mm
* Weight: 0.3Kg (0.42Kg with packaging)
Features:
* 1/3" 1.3Megapixel PS CMOS Image Sensor
* Max 25/1.3MP
* DWDR, Day/Night(ICR), 3DNR, AWB, AGC, BLC
* Max 1080P Resolution
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, TITAN DATA PRODUCT has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from TITAN DATA PRODUCT at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Jaipur, Rajasthan
Proprietor
Mr. Saurabh Gomber
Address
No-304, City Center, Sansar Chand Road, Jaipur, Rajasthan, 302001, India
cp plus cctv dome camera in Jaipur
Report incorrect details










































