
Cctv Dome Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Lens | 2.8mm |
| Housing Material | Plastic |
| IR range | 30m |
| Power | 12V DC |
| Usage | Surveillance and security monitoring of various locations, including homes, offices, and retail stores. |
| Weight | 0.5kg |
| Dimensions | 100 x 100mm |
| Features | Wide angle view, High resolution, Easy Installation, Remote viewing, Durable casing, Night vision, Cost effective |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
500
Establishment
1981
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07ABFFA5725N1Z6
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07ABFFA5725N1Z6
New Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Manager
Mr. Sunny Rawat
Address
FA-310, Mansarovar Garden, New Delhi, Delhi, 110015, India
Report incorrect details

































