
Cctv Dome Camera
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Analog
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| IR Range | 20m |
| Housing Material | Plastic |
| Power Supply | 12V DC |
| Usage | Internal security monitoring of enterprises |
| Weight | 500g |
| Dimensions | 100x100mm |
| Features | High efficiency, Optimal performance, User-friendly, Durable, Secure monitoring, Cost-effective |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, PIONEER ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from PIONEER ENTERPRISES at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
25
Establishment
2002
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Navi Mumbai, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Vinod K. Balachandran
Address
Shop No. 14, Chinar CHS, Plot No. 35, Sector- 42, Seawoods Nerul(W), Navi Mumbai, Maharashtra, 400706, India
cctv dome camera in Navi Mumbai
Report incorrect details
































