
Cctv Dome Camera - Plastic Housing, 3.6mm Fixed Lens, 700 Htv Lines, 756 X 504 Pixels | Indoor Ceiling Mount, Night Vision, Color Imaging, Reliable Security
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Comet
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | 1/3" DIS |
| Pixels | 756 x 504 |
| Resolution | 700 HTV Lines |
| Lens | 3.6mm Fixed |
| Min. Illumination | 0.5 Lux |
| IR Filter | Yes |
| Usage | Indoor security monitoring, retail surveillance, and office spaces. |
| Housing Material | Plastic |
| Power Supply | 12V DC |
| Operating Temp | 0-40°C |
| Features | Indoor Surveillance, Night Vision, Color Imaging, Dome Design, Ceiling Mount, Reliable Security |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, COMET SECURITY SOLUTIONS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Cameras in bulk from COMET SECURITY SOLUTIONS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Surat, Gujarat
Partner
Mr. Hiren Miyami
Address
1st floor, Maruti complex, Near Matawadi Circle, Opp Matawadi Police Station, L.H road, Surat, Gujarat, 395002, India
cctv dome camera in Surat
Report incorrect details

































