
Cctv Dome Camera
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Samsung
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | 1/3-inch CMOS |
| Effective Pixels | 2MP |
| Min. Illumination | 0.5Lux |
| Lens | 3.6mm |
| Power Supply | 12VDC |
| Usage | Surveillance, security monitoring of indoor/outdoor areas. |
| Operating Temperature | -10°C to 50°C |
| Dimensions | 120mm Diameter |
| Housing Material | Aluminum |
| Weight | 0.5kg |
| Certifications | CE, FCC, RoHS |
| Features | High Resolution, Wide Angle, Night Vision, Weatherproof, Easy Install |
Company Details
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier
Employee Count
5
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
19DKAPS7351K1ZL
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19DKAPS7351K1ZL
Kolkata, West Bengal
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Md Iben Saud
Address
530-A, Jodhpur Park, Behind Reliance Fresh, Kolkata, West Bengal, 700068, India
cctv dome camera in Kolkata
Report incorrect details
































