
50-60 Hz Frequency Black Outdoor Cctv Dome Camera
Price: 2598 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
15 Piece
In Stock
Product Specifications
| Weight | 800 Grams (g) |
| Material | Brass |
| Product Type | Dome CCTV Camera |
| Frequency | 50-60 Hz Hertz (HZ) |
| Usage | School,Office |
| Color | Black |
| Dimension (L*W*H) | 9.30 X 4.70 X 1.50 cm Centimeter (cm) |
| Input Power | 240 Watt (W) |
| Camera Type | Other, Dome CCTV Camera |
| Sensor Type | CMOS |
| Camera Style | Dome Camera |
| Technology | Wi-fi |
| Remote Control | No |
| Application | Cinema Theater, Restaurant, Airport, Railway Stations, Outdoor |
| Camera Size | 3.6 mm |
| Camera Pixels | 3 Pixel (P) |
| Image/Video Quality | 1920 x 1080 |
| Power Supply | 220 Volt |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 150 Per Month |
| Delivery Time | 5 Days |
| Packaging Details | Packed In Box |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Condition : New
Power Source : Electric
Application : Home, Hotels
Corrosion Resistant : Yes
Country Of Origin : Made In India
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Logic Computers has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Logic Computers at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Sivaganga, Tamil Nadu
Proprietor
Mr Ravipandian
Address
Karpagam Towers, Madurai Road Sivaganga, Tamil Nadu, India
Report incorrect details























