
Cctv Dome Camera - Premium Quality Material, Advanced Technology | Designed By Skilled Professionals, High Surveillance Capability
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Housing Material | Plastic |
| Dimensions | 150x150mm |
| Resolution | 1080p |
| Lens | 3.6mm |
| IR Range | 20m |
| Power | 12V |
| Usage | Outdoor surveillance, security monitoring, perimeter protection and building security |
| Compliance | IP66 |
| Features | Wide Angle, High Resolution, Easy Install, Durable Design, Remote Viewing, Clear Footage, Night Vision, Weatherproof |
| Payment Terms | Others, Cash Against Delivery (CAD), Telegraphic Transfer (T/T), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
We, Gunnebo India Pvt. Ltd., kicked off in the year 1932 and have been ever growing since then as manufacturers, wholesalers and traders of Cash handling, Safes and Vaults. Our extensive product catalog includes Digital Safes NPS Series, Fire Safes and Security Safes. We do not escape from implementing the latest trends as demanded by the market and offer a wide variety of products in each category manufactured by us and. Our products come with an extended life along with an unmatched quality that distinguishes us from our competitors in the market.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AAACS7236D1ZI
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAACS7236D1ZI
Thane, Maharashtra
ASSISTANT MANAGER
Ms. Tina Binu
Address
Unit No. 102, 1st Floor, Arkruti SMC, LBS Marg, Khopat, Thane, Maharashtra, 400601, India
cctv dome camera in Thane
Report incorrect details








































