
Cctv Close Circuit Tv
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Housing Material | Metal |
| Lens Type | Varifocal |
| Resolution | 1080p |
| Night Vision | Yes |
| Power Supply | 12V |
| Weight | 2kg |
| Usage | Security surveillance in Educational Institutes, Restaurants, Government Organizations, lobbies, and lifts. |
| Dimensions | 150x100x50 mm |
| Sensor Type | CMOS |
| Features | High Resolution, Remote Viewing, Secure Monitoring, Easy Installation, Durable Design, Cost Effective, 24/7 Surveillance |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SHREE INDIA has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from SHREE INDIA at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Establishment
2005
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bengaluru, Karnataka
Chief Executive Officer
Mr. Raja Gopal
Address
No. 23/3, Somacity, Yashwanthpur, Hubli, Bengaluru, Karnataka, 560090, India
closed circuit camera in Bengaluru
Report incorrect details






































