
Cctv Cameras - High-definition Video Quality, Night Vision Capability, Remote Viewing Features
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Housing Material | Plastic |
| IR LEDs | Yes |
| Power Supply | 12V DC |
| Weight | 0.5 kg |
| Usage | Indoor/outdoor surveillance |
| Dimensions | 100mm x 100mm |
| Night vision | Yes |
| Features | High resolution, Remote viewing, Easy install, Durable design, Clear images, Secure system |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, S P Safe Control Systems Private Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from S P Safe Control Systems Private Limited at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
GST NO
07AGTPA9337P2ZK
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AGTPA9337P2ZK
New Delhi, Delhi
Director
Mr. Sikandar Ali
Address
Office No. A-128/1, Ist Floor, Behind Bhikaji Cama Place, Mohammadpur, New Delhi, Delhi, 110066, India
Report incorrect details






































