
Cctv Cameras - High-quality Surveillance, Customizable Options For Enhanced Security
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 3.6mm |
| Power Supply | 12V |
| IR LEDs | 36 |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Security Surveillance,Home Monitoring,Business Security |
| Operating Temperature | -10°C to 50°C |
| Dimensions (mm) | 100 x 80 x 70 |
| IP Rating | IP66 |
| Warranty | 1 Year |
| Features | High Resolution, Clear Images, Night Vision, Easy Install, Durable Design, Remote Access, Wide Angle, Cost Effective |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, S.R. Fire Security has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from S.R. Fire Security at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
2
Establishment
2012
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kolkata, West Bengal
Proprietor
Mr. Rakesh Mistry
Address
No. 4, Satyajit Roy Sarani, Behala, Kolkata, West Bengal, 700064, India
cctv video camera in Kolkata
Report incorrect details








































