
Cctv Cameras - High-definition Performance, Versatile Installation Options, Reliable Surveillance Solutions
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 2.8-12mm |
| IR Distance | 30m |
| Housing Material | Metal |
| Power | 12V DC |
| Usage | Security surveillance for homes, businesses, and industrial areas. |
| IP Rating | IP66 |
| Features | High Resolution, Night Vision, Wide Angle, Weatherproof, Remote Viewing, Easy Installation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SBR Telecom Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from SBR Telecom Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Establishment
2010
GST NO
06AAVCS0990F1ZY
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAVCS0990F1ZY
Gurugram, Haryana
MD
Mr. Santi Kumar
Address
opp. syndicate bank, Ward No.-6, Near Bus stand, Farukhnagar, Gurugram, Haryana, 122506, India
Report incorrect details


























