
Cctv Cameras - High-definition Video Surveillance | Point-to-point Transmission, Secure Monitoring, Ideal For Banks And Retail
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Camera Type | Dome/Bullet |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Night Vision | Yes |
| Housing Material | Plastic |
| Power Supply | 12V DC |
| Usage | Surveillance of banks, airports, military installations, and convenience stores |
| IP Rating | IP66 |
| Weight | 1kg |
| Dimensions | 10x10x15cm |
| Features | Video Surveillance, Security Monitoring, Remote Viewing, High Resolution, Reliable System |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Ultima Infotech Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Ultima Infotech Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Supplier, Trading Company
GST NO
27AABCU0262E1ZP
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AABCU0262E1ZP
Pune, Maharashtra
Director
Mr. Mehul Badyani
Address
No-250, No-1, 2 Anushreya Kripa Building, Behind Shivaji Statue, Matva Mandir, Kothrud, Pune, Maharashtra, 411038, India
cctv video camera in Pune
Report incorrect details







































