
Cctv Cameras - High-resolution Imaging, Night Vision Capabilities, Weather-resistant Design
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | 1/3-inch CMOS |
| Resolution | 1080p |
| Lens | 2.8mm |
| Night Vision | IR |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Surveillance and security monitoring of buildings, properties, or perimeters. |
| Operating Temperature | -20°C to 50°C |
| Dimensions | 150 x 80 x 60 mm |
| Weight | 0.5 kg |
| Compliance | IP66 |
| Features | High resolution, Clear images, Reliable security, Easy installation, Remote viewing, Cost effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, GRAMOSOUL INC. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from GRAMOSOUL INC. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
2011
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Jaipur, Rajasthan
Director
Mr. Kuldeep Gautam
Address
Plot No. 3-4, prithviraj nagar extension, maharani farm, Jaipur, Rajasthan, 302018, India
cctv video camera in Jaipur
Report incorrect details









































