
Cctv Camera Dome
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | 1/3 CMOS |
| TV Format | NTSC/PAL |
| Resolution | 700 TV lines |
| IR LEDs | 24PCS |
| Lens | 3.6mm |
| IR Range | 15 meters |
| Minimum Illumination | 0 LUX |
| Power Consumption | 350 mA |
| Power Supply | DC 12V |
| Operating Temp | -10°C~+50°C |
| Usage | Security surveillance, indoor/outdoor monitoring |
| Features | Night vision, Wide angle, IP66 rated, Easy install, Clear image, Smart control |
Product Overview
Key Features
AP-1250SGH7 (CCTV Dome Camera):
Specification
- Image Device: 1/3 HDIS/CMOS, TV Format: NTSC/PAL
- Number of Pixel: PAL: 720(H) X 576(V), Resolution: 700 TV lines
- Sync. System: Internal, IR LED: 24PCS 5 IR LEDs, LENS: 3.6mm
- IR Effective Range: UP to 15 Meters/50 feets, Minimum Illumination: 0LUX (IR ON)
- IP Rating: Ip66, AGC: AUTO, S/N Ratio: 48dB, Smart Light Control: Yes
- Gain Control: AUTO, White Balance: AUTO (2500 K ~ 9500 K)
- Electronic Shutter: Manual, Back Light Compensation: AUTO
- Video Output: 1.0Vp-p composite 75ohm, Power Consumption: 350 mA
- Power Supply: DC 12V, Operation Temp: -10 C ~ +50 C
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ACCONIX TECHNOLOGIES PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from ACCONIX TECHNOLOGIES PVT. LTD. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Importer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Gurugram, Haryana
Sales Head
Mr Ramesh Choudhary
Address
32, Lower Ground Floor, Sector-17A, Gurugram, Haryana, 122001, India
Report incorrect details






































