
Cctv Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 720p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 3.6mm |
| Power | DC 12V |
| Dimensions | 50x50x50 mm |
| Housing Material | Metal |
| Usage | Security surveillance in banks, offices, and industries |
| Features | High Resolution, Optimal Clarity, Night Vision, Long Life, Efficient Operation, Security Focused |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
1994
Working Days
Monday To Sunday
Certification
ISO: 9001-2000
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Gurugram, Haryana
Accepts only Domestic inquiries
Managing Director
Ms. Poonam Singh
Address
No.1122B, IT SPAZE PARK, SOHNA ROAD, Gurugram, Haryana, 122001, India
Report incorrect details



























