
Acoustic Leak Detector By Multiphase Enterprise
Price: 1239000.00 INR / Piece
(1050000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
1239000.00 INR / Unit
Weight :
2.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
-1+
Product Specifications
| Color | Black, Silver |
| Input Power | 12V DC Volt (V) |
| Warranty | 1 Year |
| Usage | Crime Prevention, Criminal Evidence, Handling Disputes, Monitoring of High-Risk Areas |
| Material | Plastic |
| Product Type | leak detector |
| Display | Digital |
| Voltage | 220-415 Volt (v) |
| Frequency | 50 Hertz (HZ) |
| Type | Electronic |
| Use | Leak Detector |
| Sensor Type | CMOS |
| Camera Style | Other |
| Technology | Bluetooth |
| Special Features | Other |
| Net Weight | 2 Kilograms (kg) |
| Remote Control | No |
| Application | Other |
| Camera Size | Standard |
| Camera Pixels | 2 Megapixel (MP ) |
| Screen Resolution | High-Definition Resolution |
| Operating Mode | Automatic |
| Power Supply | Electrical |
| Output Formats | Video/Photo |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque, Telegraphic Transfer (T/T) |
| Supply Ability | 3 Per Month |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | As per the Industrial Standard |
| Main Domestic Market | All India |
| Brand Name | SUTO ITEC |
| Shipping Type | actual |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Currency | INR |
| Pkg Box Breadth | 50.00 cm |
| GSTIN | 18% |
| Packsize | 1 |
| Pkg Box Height | 50.00 cm |
| Unit Type | Unit/Units |
| Color | Black, Silver |
| Pkg Box Length | 50.00 cm |
| Stock Quantity | 1 |
| MRP | 1239000.00 INR |
| Price | 1050000.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Weight | 2.00 Kilogram |
| Mop | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Compressed air leak detector.
Microphones 64 low-noise MEMS microphones
Bandwidth 0 kHz to 96 kHz
Distance 0.3m~100m
Acoustic Image Palette White Black, Black White, Rainbow,
Fusion, Ironbow, Red Black, Rain,
Blue Red
Dynamic Range
Low Limit: <-15dB
High Limit: >120dB
Leak Rate >0.008 l/min @ 6 bar from 0.5 m
>0.013 l/min @ 5 bar from 1 m
Discharge Detection Automatic detection 50 / 60 Hz
Discharge Type Corona Discharge, Particle
Discharge, Floating Discharge,
Surface Discharge
Company Details
Multiphase Enterprise, Established in 2022 at Vadodara in Gujarat, is a leading Supplier,Trading Company of Leak Testing Equipment in India. Multiphase Enterprise is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading Acoustic Leak Detector, Multiphase Enterprise has made a reputed name for itself in the market with high-quality Acoustic Leak Detector, Suto S531vUltrasonic Air Leak Detector, etc.
Focusing on a customer-centric approach, Multiphase Enterprise has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Leak Testing Equipment in bulk from Multiphase Enterprise at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, Multiphase Enterprise has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Leak Testing Equipment in bulk from Multiphase Enterprise at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
3
Establishment
2022
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AJUPJ7384D1ZU
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AJUPJ7384D1ZU
Vadodara, Gujarat
Properitor
Mr. Aniruddsinh Jadav
Address
Ff-03, Balaji Exotica, Chhani Jakat Naka, Vadodara, Gujarat, 390024, India
cctv camera in Vadodara
Report incorrect details
































