
Cctv Camera - Advanced Methodology Design | Versatile Use In Diverse Industries
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 1080p |
| Lens | 3.6mm |
| IR LEDs | 24 |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Security surveillance in various commercial and residential settings |
| Dimensions | 100mm |
| Weight | 250g |
| IP Rating | 66 |
| Features | High resolution, Night vision, Wide angle, Easy install, Durable design, Cost effective, Remote viewing |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, HongKong Flxforce Co,. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from HongKong Flxforce Co,. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
2001
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ningbo, Zhejiang
sales
Mr. Along Wu
Address
RM 905, Workin gberg Commercial Bldg , 41-47 Marble Road, Ningbo, Zhejiang, 301512, China
Report incorrect details








































