
Cctv Camera - 2.0 Mp Full Hd 1080p With 3.6mm Fixed Iris Lens, Low Illumination 0.01lux, Outdoor Ip66 Metal Enclosure, True Day/night Vision, Smart Ir & 2dnr
Price: 1865.00 INR
(1865.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1920x1080P |
| Sensor | 1/2.8" CMOS |
| Lens | 3.6MM fixed |
| IR LEDs | Up to 30M |
| Power | 12VDC |
| Weight | 200g |
| Dimensions | 7x4x7 cm |
| Housing | Metal |
| Usage | Security surveillance of outdoor areas |
| Features | High resolution, Night vision, IP66 rated, Easy install, Outdoor use, Full HD, Metal housing |
| FOB Port | Abhishek Complex, D-405, New Civil Hospital Rd, Jahangirpura, Asarwa, Ahmedabad, Gujarat 380016 |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD) |
| Supply Ability | 50 Per Week |
| Delivery Time | 5 Days Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Available in packed carton box |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | CE Certified |
| Stock Quantity | 5 |
| Brand Name | Cyber Electronics Security Systems Pvt. Ltd. |
| Mop | 1 |
| Returnable | No |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price | 1865.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
BrandAvtron
ModelAA-2042P-FMR3
Item Weight200 g
Product Dimensions7 x 4 x 7 cm
Item model numberAA-2042P-FMR3
Additional FeaturesLow illumination 0.01Lux @ Color, 0 Lux @ IR On(B/W), True Day/Night by HD Mech ICR and up to 30M, Real 2.0Mega pixel 3.6MM fixed IRIS Lens, WDR, Smart IR, 2DNR & Manymore, Outdoor IP66 Metal Enclosure, 2.0 MP All in One Full HD 1080P IR LED Dome Camera, 1/2.8" CMOS sensor, 2.0Megapixel with 1920x1080P Resolution, User selectable AHD or CVI or TVI or Analog video mode, OSD Control, Day & Night vision supported, Video over Co-Axial @ 300M, Power Source 12VDC(A 10%) & Consumption<2.5W at IR on, Metal Housing with 3 Axis bracket can support Wall/Ceiling Mount installation, if you have question about the compatibility kindly contact to us
Included Components1 Bullet Camera
Batteries IncludedNo
Batteries RequiredNo
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Cyber Electronics Security Systems Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Cyber Electronics Security Systems Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
Manager
Mr. Manish Patel
Address
Plot No 48/1, Shree Krishna Centre, Above Corss Word, Mithakhali Six Road, Navrangpura, Ahmedabad, Gujarat, 380006, India
cctv security camera in Ahmedabad
Report incorrect details








































