
Cctv Camera - Advanced Imaging Technology | Clear Images, Long Functional Life, Low Maintenance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 720p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 3.6mm |
| Night Vision | Yes |
| Power Supply | 12V DC |
| Housing Material | Metal |
| Operating Temperature | 0-50°C |
| IP Rating | IP66 |
| Usage | Apartment, office, school, college, society security and surveillance |
| Features | Clear images, Long life, Low maintenance, High quality, Optimal function, Security enhancement, Surveillance tool |
Product Overview
Key Features
Features:
Provide clear and neat images
Long functional life
Require low maintenance
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, K. V. INFOCOM has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from K. V. INFOCOM at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Satish Patel
Address
FF-03, BAPASITARAM EVANUE, OPP REDIO MIRCHI TOWER, VEJALPUR, Ahmedabad, Gujarat, 380015, India
cctv security camera in Ahmedabad
Report incorrect details



































