
Cctv Camera - 1/3" Sony Super Had Ii Ccd, 480tvl Standard Resolution, 0.1 Lux, 3.6 Mm Fixed Lens, Selectable Agc & Awb Features
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | 1/3" Sony CCD |
| Resolution | 480TVL |
| Lens | 3.6 mm |
| Min. Illumination | 0.1 lux |
| White Balance | AWB ON/OFF |
| AGC | ON/OFF |
| BLC | ON/OFF |
| Certifications | CE, FCC, RoHS |
| Usage | Security surveillance, home monitoring, business security |
| Housing Material | Plastic |
| Power Supply | 12V DC |
| Features | High resolution, Low light, Easy install, Reliable image, Compact design, Cost effective, Wide viewing, Clear picture, Durable build, Simple setup |
Product Overview
Key Features
Specifications:
* 1/3" Sony Super HAD II CCD 480TVL Standard Resolution Camera
* 0.1 lux @ F1.2, 3.6 mm Fixed Lens, AGC, AWB, BLC
* White Balance (AWB) ON/OFF
* Selectable Gain Control (AGC) ON/OFF
* Selectable Back Light Compensation ON/OFF Selectable, CE, FCC
* RoHS Certified
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Dhanvin Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Dhanvin Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Supplier
Establishment
2011
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Partner
Mr. Sumit Khandelwal
Address
Number E-177, Chatarpur Extension, New Delhi, Delhi, 110074, India
Report incorrect details



































