
Cctv Camera - High-performance Hd Resolution, Reliable Surveillance Technology For Enhanced Security
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 720p |
| Sensor Type | CMOS |
| Night Vision | Yes |
| Power Supply | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Dimensions | 10x5x5 cm |
| Weight | 0.5 kg |
| IP Rating | IP66 |
| Usage | Security monitoring of homes, offices, or small businesses. |
| Features | High resolution, Reliable surveillance, Affordable price, Easy installation, Durable design |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Alfatek Electronics has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Alfatek Electronics at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27ABOPH3917L1Z9
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27ABOPH3917L1Z9
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Firoz Hawaldar
Address
F-21, NANDHAM IND. ESTATE, MAROL MAROSHI ROAD, ANDHERI (E), Mumbai, Maharashtra, 400059, India
cctv network camera in Mumbai
Report incorrect details









































