
Cctv Camera - Premium Quality, Aesthetic Design & Precision Engineering | Rigorously Tested For Flawless Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | Grey |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens Type | Fixed |
| Housing Material | Metal |
| IR Range | 20m |
| Usage | Security surveillance and monitoring various locations |
| Power Supply | 12V |
| Operating Temp | 0-50°C |
| Compliance | CE, RoHS |
| Features | High quality, Durable, Precision engineered, Aesthetic design, Reliable performance, Flawless range |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, A K Bhardwaj Electronic Security System has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from A K Bhardwaj Electronic Security System at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Indore, Madhya Pradesh
proprietor
Mr. Ajit Kumar Bhardwaj
Address
plot No 56, bhagyashree colony, near bcm height mangal city, Indore, Madhya Pradesh, 452001, India
cctv network camera in Indore
Report incorrect details








































