
Cctv Bullet Camera
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
As per order
Brand Name :
Maatara Electronic Security System
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Security Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens Type | Varifocal |
| IR Range | 30m |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Surveillance of homes, businesses, and other properties. |
| Ingress Protection | IP66 |
| Operating Temperature | -10°C to +50°C |
| Weight | 500g |
| Features | Wide angle lens, Zoom capability, Night vision, Two-way audio, Motion detection, Mobile app support, Noise reduction |
| Payment Terms | Others, Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | As per buyer requirment Per Month |
| Delivery Time | 1 Days |
| Packaging Details | CARTON BOX,STRAW AND BUBBLE RAPS |
| Main Domestic Market | East India, Assam, Bihar, Jharkhand, West Bengal |
Company Details
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
11
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
19BBXPG7207C1ZH
Payment Mode
Cash on Delivery (COD)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19BBXPG7207C1ZH
Birbhum, West Bengal
Proprietor
Mr. Bipin Kumar Gupta
Address
Shop No. 5, New Bus Stand, Opposite Bank Of Baroda, Rampur Hat, Birbhum, West Bengal, 731224, India
bullet camera in Birbhum
Report incorrect details
































